Mistrz Polski

W XIII Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych w Warszawie I miejsce w swojej kategorii wiekowej w biegu na 1000m zajął uczeń naszej szkoły - Michał Kucz, który będzie reprezentantem Polski w Międzynarodowym Finale Czwartków Lekkoatletycznych. Michał trenuje pod okiem p. Grzegorza Tomali, którego bardzo cieszy osiągnięcie Michała oraz Rafała Biolika z GSP Świerczynie, który w swojej kategorii wiekowej także zajął najlepsze miejsce.

Trener jest zadowolony z postępów wszystkich biegaczy, a zwłaszcza z Aleksandry Piekorz, która w biegu na 600m zajęła V miejsce, Małgorzaty Fuchs, która w biegu na 600m zajęła IX miejsce, Natalii Mańkowskiej, która w biegu na 600m zajęła VIII miejsce oraz z IX miejsca Marzeny Peszyńskiej w biegu na 60m. Pozostali podopieczni Grzegorza Tomali startujący w Finale w Warszawie to: Daria Prędyś, Agnieszka Noga, Magdalena Marchewka, Klaudia Kabot, Łukasz Kostka i Paweł Natkaniec, ich miejsca w klasyfikacji generalnej nie są jeszcze znane.

Mistrz - Michał Kucz, oprócz zaszczytu reprezentowania Polski otrzymał fantastyczną nagrodę - wycieczkę do Eurodisneylandu w Paryżu, na którą pojedzie we wrześniu. Michał, choć jest najlepszy, skromnie nadal powtarza, że najważniejsza jest systematyczna praca.