NIE DO POKONANIA... MARTYNA CZARNYNOGA!

W zeszłym roku o tej porze pisaliśmy o naszej uczennicy - Martynie, która odniosła swoje pierwsze poważne zwycięstwo sportowe - została Mistrzynią Polski w biegach na 60 m. Jak wielką radość przyniosła nam w tym roku? Nic dodać nic ująć - ponownie została MISTRZYNIĄ POLSKI w biegu na 60 m. Zwyciężyła w XVII Finale Czwartków Lekkoatletycznych z wynikiem 8,05 s ustanawiając jednocześnie najlepszy tegoroczny wynik w Polsce w kategorii dzieci starszych. Podobnie jak w latach ubiegłych eliminacje do tych zawodów odbywały się od września do maja, łącznie zawodnicy oddali 9 startów. Najlepsi reprezentowali okręg pszczyński w Warszawie w dniach 10-11 czerwca br. Do startów w Finale zakwalifikowało się ponad 50 zawodniczek, Martyna w eliminacjach była 3, w półfinale pierwsza, no i oczywiście najlepsza w finale. W nagrodę Martyna podobnie jak w roku ubiegłym pojedzie do Disneylandu w Paryżu. Oprócz Martyny do Finału zakwalifikowali się Szymon Piekorz (60 m) i Angelika Nowak (piłka palantowa).

Kilka dni po tym sukcesie Martyna wzięła udział w MISTRZOSTWACH ŚLĄSKA W LEKKIEJATLETYCE, które odbyły się 18 czerwca w Chorzowie. Tam Martyna pokazała, że jest doskonała także w biegu na 100 m i z czasem 13,37 s zdobyła I miejsce i tytuł Mistrzyni Śląska. Bardzo dobrze zaprezentowała się tam także Weronika Wójcik, która w chodzie sportowym na 3 km zdobyła trzecie miejsce. Zawodniczkom i trenerowi Grzegorzowi Tomali gratulujemy! I czekamy na przyszłoroczne czwartki lekkoatletyczne... :)

(tekst: Aleksandra Bereza-Sosna)