Poznajmy się bliżej czyli międzyszkolne spotkania integracyjne uczniów klas drugich

Dnia 24 stycznia 2013 roku odbyło się pierwsze spotkanie uczniów klas drugich w ramach międzyszkolnej integracji. Do Szkoły Podstawowej im. W. Gawlikowicza przyjechali uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Bieruniu. Zorganizowane w atrakcyjny sposób zajęcia miały na celu zapoznanie się uczniów podczas wspólnej zabawy i nauki.

Uczniowie zwiedzili kościół Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w Bojszowach, gdzie zapoznano ich z historią powstania szopki betlejemskiej, która jest jedną z nielicznych ruchomych szopek w naszym powiecie. Była to doskonała okazja do poznania największych zabytków Bojszów.

Następnie uczniowie udali się do Urzędu Gminy w Bojszowach, gdzie zostali przyjęci przez Wójta, Henryka Utratę. Zwiedzili wszystkie pomieszczenia Urzędu i uzyskali informacje na temat pracy urzędników. Uczniowie zostali serdecznie przyjęci i obdarowani symbolicznymi upominkami.

Dalsza część spotkania przebiegała na terenie szkoły. Dzieci doskonale się bawiły i nawiązywały nowe przyjaźnie. Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bojszowach otrzymali zaproszenie, by na wiosnę odwiedzić Szkołę Podstawową w Bieruniu. Spotkanie integracyjne zorganizowała wychowawczyni klasy drugiej Agata Nowak.

(tekst: Agata Nowak)

zobacz zdjęcia

Informacja o wydarzeniu na stronie Urzędu Gminy Bojszowy