Młodzi Odwagi - do zdrowego życia!

Wszystkie szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponad gimnazjalne mogą wziąć udziału w nowym programie Centrum Edukacji Obywatelskiej, Gazety Wyborczej oraz Grupy Kapitałowej ENEA S.A., który propagować będzie zdrowy styl życia i aktywność ruchową młodych ludzi.

Akcja prowadzona jest przez cały rok szkolny 2012/2013 i ma charakter ogólnopolskiej kampanii wspieranej przez dziennikarzy, publicystów oraz specjalistów, zajmujących się zdrowym stylem życia. Do udziału zapraszane są szkoły, które chcą włączyć się w ruch na rzecz promocji zdrowych nawyków żywieniowych oraz aktywności fizyczne.

27 marca w Szkole Podstawowej w Bojszowach odbyły się klasowe spotkania przy świątecznym stole pod hasłem "Zdrowe Śniadanie Wielkanocne" które miały na celu ukazanie uczniom alternatywy do zjadanych przez nich chipsów i chrupek. Dodatkowo uczniowie klas I - III akcją tą zainaugurowali program "Młodzi Odwagi" koordynowany przez kierownika świetlicy p. Joannę Hoffmann i pedagoga szkolnego p. Monikę Kulkę.

Zanim uczniowie zasiedli do stołów sami przygotowywali kanapki, zdobili jajka, dekorowali stół oraz salę. Wysłuchali również krótkiej prelekcji na temat piramidy żywienia oraz zapoznali się z manifestem szkoły, który zawisnął w korytarzu szkoły.

Na śniadaniu zamiast "zwykłych" kanapek pojawiły się myszki i zające z jajek, wiosenne i kolorowe kanapki pełne sałaty, rzodkiewki i szczypiorku. Zamiast gazowanych napojów na stołach królowało mleko i soki 100%. Było trochę słodyczy, ale w końcu to spotkanie świąteczne :)

(tekst: Monika Kulka i Joanna Hoffmann)

zobacz zdjęcia