Wycieczka do Muzeum Miejskiego w Tychach

Dnia 19 kwietnia 2013 roku uczniowie klasy II b pod opieką p. Beaty Dziurdzi i p. Tadeusza Mrzyka oraz uczniowie klas IV pod opieką p. Joanny Natkaniec i p. Bogdana Grabca udali się na ciekawą wycieczkę śladami naszej historii.

"Na początku pojechaliśmy do Bierunia Starego. Tam zwiedziliśmy zabytkowy drewniany kościółek pod wezwaniem Św. Walentego. Następnie udaliśmy się na rynek. Mogliśmy tam podziwiać przepiękną fontannę oraz dwie rzeźby. Jedna przedstawiała młodego utopca, a druga starego. Pan Mrzyk w bardzo ciekawy sposób przybliżył nam historię miasta Bierunia".

Julia Kozakiewicz kl. IV b

"Następnie udaliśmy się do Tychów a konkretnie do Muzeum Miejskiego. Tam obejrzeliśmy trzy wystawy. Pierwsza zatytułowana "W jakli, kiecce, sztofce..." dotyczyła stroju ludowego w Tychach i okolicy. Dowiedzieliśmy się jak dawniej ubierali się ludzie na naszej ziemi. Zobaczyliśmy ubiory charakterystyczne dla kolejnych pór roku oraz na różne okazje”.

Emilia Gondzik kl. IV b

Ostatnim etapem naszej wycieczki była wystawa pt. "Dostał Jacek elementarz...", która przedstawiała szkolnictwo w Tychach w XX wieku. Tam zobaczyliśmy jak wyglądały sale lekcyjne, w których uczyli się nasi dziadkowie i rodzice. Były tam również stare świadectwa, przybory lekcyjna, a także fartuszki, w które byli ubrani uczniowie. Największą atrakcją wystawy, była możliwość zabawy w popularną dawniej grę "w klasy". Na zakończenie obejrzeliśmy trzecią wystawę "Ziemia Pszczyńska w fotografii", gdzie mogliśmy podziwiać wiele zdjęć zabytków z naszej miejscowości."

Anna Szostek kl. IV b

zobacz zdjęcia