Wycieczka do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach

27 września trzecioklasiści Szkoły Podstawowej im. Wilhelma Gawlikowicza w Bojszowach wraz z opiekunami Martą Kuźnik, Bernadetą Skrobol i Katarzyną Ścierską udali się na wycieczkę do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach.

Jednym z celów naszej podróży było zapoznanie się z codzienną pracą strażaka. Dzieci w czasie spotkania ze strażakami mogły zobaczyć sprzęt oraz metody używane w czasie gaszenia pożarów i ratowania ludzi z wypadków komunikacyjnych. Oglądali również pokaz możliwości wozu strażackiego. Największą atrakcją był wóz z drabiną i koszem, dzięki któremu mogliśmy z dużych wysokości oglądać panoramę Tychów. Zwiedziliśmy również centrum dowodzenia, gdzie odbierane są zgłoszenia o wypadkach i pożarach. Dyspozytor zwrócił nam uwagę, aby nie wszczynać fałszywych alarmów, gdyż jest to łatwe do wykrycia, a poza tym w ten sposób można odebrać komuś szansę na szybką i sprawną pomoc.

Przedstawiciele podziękowali Panu Komendantowi st. bryg. mgr inż. Kazimierzowi Utracie za współpracę z naszą szkołą, wręczając kwiaty oraz pisemne podziękowanie. Spotkanie uświadomiło dzieciom jak trudna i odpowiedzialna, a zarazem ciekawa jest praca strażaka. Z ust niejednego chłopca padły słowa "Jak dorosnę zostanę strażakiem!".

Dziękujemy przedstawicielom Państwowej Straży Pożarnej w Tychach za ciekawą i pouczającą lekcję.

(tekst: Marta Kuźnik)

zobacz zdjęcia