Wycieczka do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej


2 grudnia pojechalismy na wycieczkę klasow± do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Mieli¶my tam okazję poznać techniki wykonywania rysunków do bajek i filmów rysunkowych. Dowiedzieli¶my się jak poruszaj± się obrazki by powstał z nich film. W kinie zobaczyli¶my trzy bajki: "Bolek i Lolek", "Reksio" i "Lis Leon". Na sam koniec była wielka niespodzianka! Przyszedł do nas ¦więty Mikołaj, który powiedział, że musimy pomóc mu za¶wiecić ¶wi±teczn± choinkę, by mogły nadej¶ć ¶więta. Pomogli¶my mu i wszystko się udało! Wzamian za pomoc zostali¶my obdarowani prezentami, a pani zrobiła nam na pami±tkę wspólne zdjęcie. Wycieczka bardzo mi sie podobała.

(tekst: Agnieszka Zimnol kl. 3b)


Przedwczoraj byli¶my na wycieczce w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, gdzie nagrywa się bajki dla dzieci. Dowiedziałam się tam dużo ciekawych rzeczy np. jak powstawały kiedy¶ bajki, jak podkłada się głos zwierzętom w bajce itp. Dzi¶ wiem, że dawniej było ciężko nagrać bajkę, ponieważ zajmowało to dużo czasu. W dzisiejszych czasach wiele pracy wykonuje komputer i dlatego przy jednej bajce pracuje tylko 5 osób.Wycieczka bardzo mi sie podobała.

(tekst: Emilia Martyna kl. 3b)


2 grudnia o godzinie 7:00 pojechali¶my na wycieczkę do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Zwiedzali¶my studio i zapoznali¶my sie z etapami powstawania filmów rysunkowych. Pan, który nam wszystko pokazywał, powiedział o kilku ważnych rzeczach np. że jedn± bajkę 10 minutow± robiono kiedy¶ cały rok, że studio to ma 67 lat i wyprodukowało ponad 1000 bajek. Pokazał nam też bardzo duży stary aparat fotofraficzny, którym kiedy¶ robiono zdjęcia ilustracjom do bajek. Potem weszli¶my do pomieszczenia, gdzie były postacie Bolka i Lolka, koło których pani Marta zrobiła nam zdjęcie. Na końcu przeszli¶my do kina gdzie ogl±dali¶my kilka bajek. Po bajce przyszedł do nas Mikołaj i rozdał prezenty.

(tekst: Mariusz Chrobok kl. 3b)

zobacz zdjęcia