Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie


Nasi piątoklasiści, Jakub Sklorz i Piotr Liszka, zwyciężyli w Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Zawody odbyły się 9 kwietnia 2015 roku w hali MOSiR w Czeladzi, a uczestniczyło w nich 26 najlepszych dwuosobowych drużyn z województwa śląskiego. Nasi badmintoniści w drodze do finału wygrywali zawody powiatowe oraz rejonowe przygotowywani przez swojego trenera pana Bogdana Grabca.

Zawody finałowe były przeprowadzone systemem indywidualnym do dwóch przegranych. O końcowym wyniku drużyny decydowała suma punktów zdobytych za indywidualne miejsca zawodników. Na podium wyprzedziliśmy drużyny z SP nr 18 w Pszczynie oraz SP w Olsztynie k. Częstochowy.

Organizatorem zawodów był Śląski Szkolny Związek Sportowy w Katowicach, MZS-SP2 w Czeladzi i MOSiR w Czeladzi. Otwarcia Igrzysk dokonał Burmistrz Miasta Czeladź Zbigniew Szaleniec. Najlepszym zawodniczkom i zawodnikom puchary, dyplomy i medale wręczał dyrektor MOSiR w Czeladzi Henryk Michalski. Gratulujemy naszym zawodnikom kolejnego zwycięstwa życząc dalszych sukcesów.

(tekst: Bogdan Grabiec)

zobacz zdjęcia