Spotkanie z Misjonarzem


Wtorek, 24 lutego to data, która na długo zapisze się w pamięci uczniów SP Bojszowy. Tego dnia bowiem gościliśmy w szkole księdza Eryka - misjonarza.

Z doskonałą polszczyzną opowiadał o swoim kraju, o problemach nękających Afrykę, o tym, jak trafił do Polski. - Jego przyjazd związany był z trwającymi rekolekcjami w kościele pw. św. Jana Nepomucena w Jedlinie. Przez kilka dni uczestniczył w nabożeństwach, spotykał się z tamtejszą ludnością.

Już od pierwszej chwili zachwycił nas swoją otwartością, radością i niesamowitym temperamentem. Nauczył nas również śpiewanej modlitwy w narodowym języku ewe - wspomina uczennica klasy piątej. Opowiadał o dzieciach, rówieśnikach naszych uczniów, o ich życiu codziennym i problemach z tym związanych.

Jego znajomość języka polskiego jest naprawdę imponująca, na spotkaniu pokazał nam prezentację multimedialną o Togo i Afryce - mówi jeden z nauczycieli SP Bojszowy.

Jesteśmy bardzo wdzięczni, że mimo tak wielu zajęć ksiądz Eryk zechciał nas odwiedzić i podzielić się z nami swoimi przeżyciami i doświadczeniami.

(tekst: Marta Kuźnik)

zobacz zdjęcia