Pasowanie na ucznia


22 października w Szkole Podstawowej w Bojszowach odbyła się uroczystość pasowania na ucznia 52 - osobowa grupa pierwszoklasistów zgromadzona została w trzech oddziałach. Rozpoczęto programem artystycznym klas pierwszych przygotowanym przez wychowawców klas: Agatę Nowak, Jadwigę Bibrzycką i Pawła Łukasika. Wszystkie dzieci przeżywały sceniczne doświadczenie, wywołując wzruszenie oglądających ich rodziców i nauczycieli. Radości dopełnił występ Misia w otoczeniu wszystkich pierwszoklasistów.

Następnie Dyrektor Barbara Sosna dokonała aktu zaprzysiężenia najmłodszych. Duże wrażenie na adeptach zrobiło pasowanie wielkim ołówkiem przez lewe ramię. W finale imprezy każdy uczeń klasy pierwszej otrzymał z rąk dyrekcji, wychowawców Dyplom Pierwszaka, natomiast Samorząd Uczniowski pod opieką pani Renaty Żurek oraz Rada Rodziców wręczyli upominkowe pluszaki.

Bardzo się cieszę, że jestem w szkole. Uczymy się pisać, czytać i liczyć. Poznałam wielu nowych przyjaciół. Wiem, że mogę na nich liczyć w każdej sytuacji - wspomina uczennica klasy pierwszej.

Spotkanie uprzyjemniła integracja z rodzicami na sali gimnastycznej oraz w klasach przy poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

Dyrekcja, wychowawcy i nauczyciele dziękują Rodzicom za olbrzymie zaangażowanie i owocną współpracę.

(tekst: Marta Kuźnik)

zobacz zdjęcia