Wycieczka klasy 2b, 2c i 3b do Planetarium w Chorzowie


Dzisiaj 16.10.2014r w czwartek nasza klasa nareszcie pojechała na wycieczkę! O 810 wyjechaliśmy spod szkoły do Chorzowa. Naszym celem było Planetarium! Podróż trwała 50 minut. Byliśmy bardzo zniecierpliwieni i czekaliśmy co się tam wydarzy.

Na pierwszym seansie zdobyliśmy wiedzę na temat Gwiazdozbiorów. Gwiazdozbiory mają różne nazwy np.: Skorpion, Rak, Wodnik, Byk, Waga, Strzelec. Największym Gwiazdozbiorem jest "Duża Niedźwiedzica" lub inaczej "Duży Wóz". Oczywiście jest też "Mała Niedźwiedzica" czyli "Mały Wóz". Słońce to też gwiazda. Podczas seansu wydawało nam się, że my wszyscy się ruszamy, a to tylko niebo zmieniało położenie. Potem była przerwa i można było kupić sobie pamiątki. Ja kupiłem oczywiście obrotową mapę nieba.

Na drugim seansie pan opowiadał nam o planetach. Pokazując je na niebie, świecił taką specjalną latarką i kolejno je nazywał. Teraz wiem, że pierścienie Saturna składają się z lodu i odłamków skalnych, Ziemia ma więcej wody niż lądów, a Mars ma taką wielką dziurę, w której zmieściłyby się aż trzy planety.

Na pewno pojadę tam jeszcze kiedyś, bo bardzo mi się podobało. Było jak w niebie między gwiazdami!!

(tekst: Kacper Pioskowik klasa 3b)


Wycieczka... Wczoraj byliśmy z całą klasą na wycieczce w Planetarium i Obserwatorium im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie. Była to bardzo ciekawa wycieczka. Mnie najbardziej podobało się gdy pan opowiadał nam różne ciekawostki o planetach i znakach zodiaku, które były wyświetlane na niebie blisko nas. Na koniec kupiliśmy z koleżankami pamiątki. Wróciliśmy do autobusu, a później do szkoły.

(tekst: Martyna Blacha klasa 3b)


Dziś byliśmy w Planetarium. Dowiedzieliśmy się tam dużo o planetach i gwiazdach. Widzieliśmy tam planety np. Jowisz, Mars, Ziemia, Uran itd. Dowiedzieliśmy się też dużo o Gwiazdozbiorach. Wszystko było wyświetlane przez projektor Planetarium. Bardzo mi się podobało i chętnie pojechałbym tam jeszcze raz.

(tekst: Jan Stolarski klasa 3b)

zobacz zdjęcia