Rozgrywki szachowe

Sukces naszego szachisty

W dniach 29-30 października 2014 r. w PSZ w Bieruniu odbyły się XV Szkolne Szachowe Mistrzostwa Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego. W pierwszym dniu startowali uczniowie szkół podstawowych.

Nasz zawodnik Piotr Liszka (kl. 5a) zajął indywidualnie trzecie miejsce! Serdecznie gratulujemy miejsca na podium w gronie czterdziestu rywalizujących chłopców.

Naszą bojszowską szkołę reprezentowali również:

Oni również zajęli dobre lokaty w pierwszej części stawki i im także gratulujemy. Drużynowo zajęliśmy miejsce tuż za podium.

II Liga Szachowa

W dniu 10 października w Lędzinach odbył się pierwszy tegoroczny turniej II Międzygminnej i Międzyszkolnej Ligi Szachowej. Po rozegraniu wszystkich rund nasza drużyna (Piotr Liszka, Michał Boruciński, Damian Zimnol, Jakub Mijalski) zajęła ostatecznie szóste miejsce. Następne zawody odbędą się w grudniu w Imielinie.

Wszystkich chętnych nauką gry w szachy zapraszamy na zajęcia we wtorki o godzinie 14:25.

(tekst: Tadeusz Mrzyk)