SZLACHETNA PACZKA


Od 4 do 12 grudnia w Szkole Podstawowej w Bojszowach odbyła się ogólnopolska akcja - Szlachetna Paczka. Już po raz czwarty uczniowie całej naszej szkoły wraz z pracownikami przygotowali podarunek dla wybranej rodziny.

Wśród głównych potrzeb rodziny znalazły się: żywność trwała (herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne, warzywa w puszkach, słodycze dla dzieci), środki czystości (proszek do prania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, szampon, pasta do zębów, mydło/żel myjący, odzież (czapka, szal, rękawiczki, spodnie, swetry, skarpetki), pomoce szkolne (zeszyty, bloki, kredki, farbki, plastelina, papier kolorowy, nożyczki, klej, piórnik, plecak, przybory do pisania), wyposażenie mieszkania (pościel, ręczniki). Wśród najważniejszych zaś lodówka, łóżko piętrowe i telefon komórkowy. 67 paczek zebranych rzeczy dla potrzebującej rodziny okazały się wielkim sukcesem, gdyż udało nam się zrealizować każdą z wymienionych potrzeb.

Z relacji z dostarczenia paczki wiemy, że rodzina nie kryła zaskoczenia, była bardzo zdziwiona i wzruszona ilością artykułów spożywczych i chemicznych, a także ilością rzeczy dla dzieci.

Bardzo dziękujemy wszystkim, szczególnie uczniom i ich rodzicom i opiekunom, którzy przyczynili się do zebrania tak ogromnej "Szlachetnej Paczki".

(tekst: Marta Kuźnik)