Zawody w piłce ręcznej


Ostatni tydzień lutego w SP Bojszowy obfitował w sukcesy sportowe. 24 lutego dziewczyny zdobyły I miejsce w Powiatowych Zawodach w Piłce Ręcznej w Bieruniu. Skład zwycięskiego zespołu to: Natalia Moczkowska, Wiktoria Ficek, Laura Śmiłowska, Emilia Wybraniec, Zuzanna Holek, Natalia Pomietło, Maja Sępioł, Hanna Biernacka, Julia Kozakiewicz, Izabela Piekorz, Wiktoria Stefaniak i Amelia Wietrzy.

Natomiast 27 lutego na najwyższym podium stanęli męska reprezentacja naszej szkoły: Nikodem Honc, Jakub Myszor, Szymon Ścierski, Jakub Stokowy, Marcin Solarczyk, Dominik Lipka, Damian Czarnynoga, Maciej Guznar, Jakub Sklorz, Bartłomiej Kocurek i Szymon Broncel. Szkoła Podstawowa w Bojszowach była organizatorem turnieju.

Cieszymy się, że ostatni rok w naszej szkole zakończymy sukcesami sportowymi, zarówno dziewczyny, jak i chłopcy. Teraz musimy się skoncentrować na kolejnym etapie - reprezentacji w rejonie - podkreśla uczennica klasy szóstej.

Oprócz naszej szkoły turnieju wzięły udział następujące drużyny: SP 1 w Bieruniu, SP 3 w Bieruniu, SP 1 w Lędzinach, SP 3 w Lędzinach, SP 2 w Chełmie Śląskim oraz SP Świerczyniec.

Nasi uczniowie będą teraz reprezentować nasz powiat w zawodach rejonowych.

Zawodnikom gratulujemy sukcesu i życzymy samych wygranych meczy.

(tekst: Marta Kuźnik)