Zielona szkoła


W dniach od 03-16.05.2015 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Bojszowach w liczbie 44 osób, wyjechali nad morze na zieloną szkołę do Jastrzębiej Góry. Opiekę sprawowało 5 nauczycieli. W ciągu 14 dni uczniowie klas trzecich wzajemnie się integrowali, realizując zajęcia wynikające z podstawy programowej i programu zielonej szkoły.

W hotelu czekały na dzieci nie tylko ładne pokoje, ale przede wszystkim smakowite posiłki, zawsze życzliwy personel i wspaniałe warsztaty. Pogoda była wymarzona jak na majową wizytę nad morzem. Wszyscy byli oczarowani Jastrzębią Górą oraz zachwyceni przepięknym krajobrazem i atmosferą nadmorskich miasteczek.

Na długo w pamięci pozostaną dzieciom widoki z wędrówek po plaży, jak również wycieczki na Hel, do Gdyni czy Orłowa. Z uśmiechem na twarzy będą wspominać Kniewo i farmę strusi, spacer po molo, spotkanie z Bursztynnikiem oraz fokarium. W czasie pobytu na zielonej szkole, podopieczni mieli możliwość podziwiać piękno przyrody w Dolinie Chłapowskiej czy w Lisim Jarze. Zobaczyli też też latarnię morską w Rozewiu. Odbyli rejs statkiem, oglądali morskie zwierzęta w Gdyńskim Akwarium. Najwięcej radości przyniosła uczniom wizyta w Centrum Nauki Experyment, gdzie mogli się uczyć poprzez zabawę i doświadczenia.

Uatrakcyjnieniem wypoczynku były dyskoteki, zabawy w wodzie na basenie, zabawy w wesołym miasteczku oraz turnieje sportowe. Gdy przyszedł czas powrotu do domu, wszyscy żałowali, że przygoda już się kończy. W sercach dzieci pozostaną wspomnienia radosnych chwil z pobytu nad morzem.

(tekst: Małgorzata Zbylut i Jadwiga Bibrzycka)

zobacz zdjęcia