Wycieczka do fabryki bombek


Wycieczka do fabryki bombek. W środę 2 grudnia 2015 roku byliśmy na wycieczce w fabryce bombek. Każdy z nas mógł wykonać własną bombkę. Kiedy każdy wybrał formę bombki, która najbardziej się mu podobała, zabraliśmy się do pracy. W tej samej sali dowiedzieliśmy się jak robi się bombki. Pani pokazała nam jak z przeźroczystej bombki zrobić srebrną, a potem jak ze srebrnej bombki zrobić kolorową. Po śniadaniu poszliśmy do sklepiku, w którym kupiłam dwie bombki koloru różowo-fioletowego. Po zakupach szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy do szkoły.
(Tekst: Faustyna Piekorz klasa 2c)

W środę 2 grudnia 2015r. wszystkie klasy drugie z Bojszów pojechały na wycieczkę do fabryki bombek. Oglądaliśmy tak jak się robi bombki, a nawet mogliśmy pomalować jedną z nich. Później poszliśmy na śniadanie, a po śniadaniu wstąpiliśmy do sklepiku z bombkami firmy Armar. Podobało mi się jak pani mieszała pewne składniki, dzięki którym bombka stała się srebrna w środku. Na wycieczce zachwyciło mnie jak trudna i niebezpieczna jest praca w fabryce bombek. Myślałem, że taka praca jest łatwa i bezpieczna – ale się myliłem.
(Tekst: Adrian Wróbel klasa 2c)

W środę 2 grudnia 2015r. na wspaniałą wycieczkę do fabryki bombek wyruszyły drugie klasy z Bojszów. W fabryce dzieci malowały swoją bombkę, a także widziały jak powstają kolorowe bombki. W sklepiku spodobały mi się bombki w kształcie misiów, księżniczek oraz smoków.
(Tekst: Natalia Czuwaj klasa 2c)

W środę 2 grudnia 2015r. klasy drugie z Bojszów wyruszyły na wycieczkę do fabryki bombek pod Krakowem. Wszyscy chętnie zwiedzaliśmy fabrykę, w jednej z sal zobaczyliśmy jak się srebrzy bombkę i nadaje jej kształt. Robiliśmy też własne bombki, do ich ozdabiania używaliśmy brokatu i farb – te bombki zabieraliśmy do domu, jako pamiątkę z wycieczki. Po śniadaniu poszliśmy do firmowego sklepiku gdzie kupowaliśmy piękne bombki. Najbardziej podobało mi się ozdabianie własnych bombek i zwiedzanie fabryki.
(Tekst: Małgorzata Mieszczakowska klasa 2c)

W środę 2 grudnia 2015r. wszystkie klasy drugie ze szkoły podstawowej w Bojszowach wybrały się na wycieczkę do fabryki bombek niedaleko Krakowa. Robiliśmy tak własne bombki, które ozdabialiśmy brokatem i farbami. Najbardziej podobało mi się w sklepie, ponieważ było w nim mnóstwo pięknych bombek.
(Tekst: Jakub Karkoszka klasa 2c)

(Zebrała: Jadwiga Bibrzycka)

zobacz zdjęcia cz.2
zobacz zdjęcia