Książeczka klasy 2c pt. "Przygody jeża Tuptusia"

W tym roku szkolnym między innymi skupiamy się na rozwijaniu kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianiu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Dlatego też uczniowie klasy 2c Szkoły Podstawowej im. W. Gawlikowicza w Bojszowach stworzyli książeczkę pt. „Przygody jeża Tuptusia”. Książka ta zawiera 18 bajek, każda z nich opisuje przygody małego jeża Tuptusia i jego leśnych przyjaciół.

Uczniowie od września wypożyczali bajki ze szkolnej biblioteki, czytali je po czym w zeszytach czytelnika notowali ważne informacje dotyczące tych bajek. Po jakimś czasie samodzielnie tworzyli, krótkie opowiadania, aż w końcu zdecydowali, że wspólnie stworzą bajkę, w której znajdą się ich własne opowiadania.

Wspólnie podjęli decyzję kto będzie głównym bohaterem opowiadań i jaki będzie tytuł bajki. Każdy z nich wylosował karteczkę z informacjami dotyczącymi szczegółów, które miały znaleźć się w ich opowiadaniach. Gdy bajki były już gotowe, przyszedł czas na szatę graficzną. Po kilku tygodniach gotowa książka dotarła do szkoły. Uczniowie byli bardzo szczęśliwi, że w końcu mogą zobaczyć efekty swojej pracy. Towarzyszyły im ogromne emocje.

W czasie Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, uczniowie z uśmiechem na twarzy przekazali jeden egzemplarz swojej książeczki do szkolnej biblioteki, by każdy mógł ją wypożyczyć i podzielić się swoimi wrażeniami. Może kiedyś nasze dzieci wypożyczą przygody Tuptusia, zobaczą jak ich rodzice w drugiej klasie pisali opowiadania i sami stworzą dalsze przygody jeża – mówi jeden z autorów bajek.

(Tekst: Jadwiga Bibrzycka)

zobacz zdjęcia