"Wielka Liga Czytelników"

15 kwietnia w różnych instytucjach w Polsce odbył się półfinał Ogólnopolskiego Konkursu "Wielka Liga Czytelników". Naszą szkołę reprezentowały: Alicja Kocurek, Maja Piechula z kl. 1b oraz Milena Radwańska z kl. 3a. Etap szkolny, koordynowany przez bibliotekarza Tadeusz Mrzyka, polegał na przeczytaniu 10 książek spośród podanych przez organizatorów i rozwiązywaniu testów z zadaniami interdyscyplinarnymi związanymi tematycznie z książką. Rodzice mogli wspomagać dziecko, bo cel konkursu jest jeden - propagowanie Rodzinnego Czytania. Trójka dziewczyn została wyłoniona po teście kwalifikacyjnym z "Kubusia Puchatka".

Nasz półfinał wojewódzki odbył się w Katowicach i dotyczył znajomości treści książki "Karolcia" Marii Krüger. Naszym czytelniczkom do finału, niestety, zabrakło tylko 3 punktów. Gratulujemy im jednak wytrwałości. Wiedza i umiejętności zdobyte przy okazji czytania wszystkich książek na pewno zaowocują.

Wszyscy uczestnicy konkursu jak i ogólnie lubiący czytać zaproszeni są na całodniową V Wielką Zabawę Rodzinną, która odbędzie się w sobotę 4 czerwca 2016 roku w Katowicach - dla przybyłych przygotowuje się wiele atrakcji (występy, konkursy itp.). Szczegóły wkrótce na stronie www.wielka-liga.pl

(Tekst: Tadeusz Mrzyk)

zobacz zdjęcia