Policjanci w podstawówce


28 września do szkoły podstawowej w Bojszowach zawitali policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Bieruniu.

Okazję do spotkania z mundurowymi mieli uczniowie klas drugich i czwartych, którzy mogli dowiedzieć się przede wszystkim tego, jak powinni poruszać się po drodze, jakie obowiązki mają piesi oraz jak bezpiecznie przejść przez jezdnię i prawidłowo poruszać się po drodze.

- Dla dzieci to również możliwość zobaczeniu z bliska munduru i zadawania pytań np. o to jak wygląda komenda - wyjaśnia Agata Nowak wychowawczyni klasy II. Dzieci interesowały się również tym, jakie zwierzęta pracują w policji. - Pytali np. czy służą tam konie, a nawet żyrafy - śmieje się Nowak. - Dla mnie najlepsza była broń - przyznaje drugoklasista Dawid.

Tematyka spotkania z klasami czwartymi była poważniejsza, ponieważ uczniowie przygotowują się do zdawania egzaminu na kartę rowerową. Policjanci omawiali skutki niebezpiecznych zachowań i to, jakie uprawnienia są potrzebne do kierowania różnymi rodzajami pojazdów. - Myślę, że to spotkanie utkwi w pamięci uczniów, bo wszyscy uczestniczyli w nim bardzo aktywnie - podsumowuje Nowak.

Spotkanie odbyło się w ramach programu "Dbamy o swoje bezpieczeństwo na drodze", który szkoła realizuje we współpracy z Powiatową Komendą Policji w Bieruniu. Z uczniami spotkali się policjanci: Katarzyna Szewczyk, Grzegorz Dydus i Katarzyna Skrzypczyk.

(tekst: Jan Pioskowik)

zobacz zdjęcia