Mali strażacy


Drugoklasiści ze ze Szkoły Podstawowej im. Wilhelma Gawlikowicza w Bojszowach odwiedzili Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Tychach.

Wszystko po to, żeby zobaczyć jak na co dzień pracują strażacy. Dzieci nie tylko oglądały wozy strażackie, sprzęt wykorzystany podczas akcji ratunkowych, ale również mogły przetestować ich działanie. - Mi najbardziej podobało się jak strażak zjeżdżał po rurze – przyznaje Maksymilian – Dla mnie najciekawszy był ekwipunek strażacki – dodaje Emilia. Z kolei Julia najbardziej cieszyła się z możliwości znalezienia się w koszu strażackim kilka metrów nad ziemią. Oprócz tego dzieci miały również okazję wypróbować działanie strażackiej sikawki.

Oprócz wspomnianych atrakcji drugoklasiści ćwiczyli korzystanie z numerów alarmowych i udzielanie pierwszej pomocy. - To był bardzo intensywny dzień. Uczniowie go na pewno zapamiętają – podsumowuje Paweł Łukasik, wychowawca klasy 2a i dodaje - Dziękujemy Komendantowi Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach oraz strażakom Panu Szymonowi i Panu Mariuszowi za możliwość udziału w tak ciekawych zajęciach.

(tekst: Jan Pioskowik)

zobacz zdjęcia