Lekkoatletyczne sukcesy


Uczniowie bojszowskiej podstawówki zajmują wysokie miejsca w okręgowych zmaganiach lekkoatletycznych.

"Czwartki Lekkoatletyczne" to ogólnopolska akcja, którą organizuje Stowarzyszenie "Sport Dzieci i Młodzieży". W jej ramach dzieci z kilkudziesięciu miast w Polsce rywalizują w 6 dyscyplinach (bieg krótki, bieg na 300m., bieg długi, rzut piłeczką palantową, skok w dal). Najpierw wybierani są przedstawiciele miast, którzy potem będą walczyć w ogólnopolskich zmaganiach w Łodzi. - Dzieci z naszej szkoły startują z okręgu Pszczyna - wyjaśnia Grzegorz Tomala, nauczyciel wychowania fizycznego, który przygotowuje zawodników.

Jak mówi Tomala, zawodnicy z bojszowskiej podstawówki mają duże szanse na wzięcie udziału w finale. - Na razie wszyscy osiągają świetne wyniki, pomimo tego, że konkurują ze sporą grupą dzieci z całego powiatu pszczyńskiego - wyjaśnia Tomala.

Faktycznie, po serii jesiennych zmagań (4 spotkania) bojszowianie prowadzą w kilku konkurencjach. Pierwsze miejsca w ogólnej klasyfikacji mają Szymon Kabot (skok wzwyż i bieg na 300 metrów, chłopców klas V), Laura Śmiłowska (rzut piłeczką palantową, dziewcząt klas VI) oraz Emilia Wybraniec (skok wzwyż, dziewcząt klas VI). Drugie miejsca są udziałem Amelii Bąk (bieg na 300, dziewcząt klas IV) oraz Emilii Wybraniec (bieg na 300m, dziewcząt klas VI). Czy młodzi bojszowscy sportowcy dostaną się do finału? To okaże się po kolejnej, wiosennej serii zmagań.

(tekst: Jan Pioskowik)

zobacz zdjęcie