Zawody sportowe


II MIEJSCE W ZAWODACH REJONOWYCH

Spore osiągnięcia reprezentacja uczennic naszej szkoły zdobyła 1 lutego na Rejonowych Zawodach w Badmintona. Oczywiście tym razem było dużo trudniej niż w czasie eliminacji powiatowych, bo i poziom zawodów był znacznie wyższy. - Niektórzy zawodnicy, biorący udział w tych zawodach, grają również w zawodach ogólnopolskich, uczęszczają do klubach poza szkołami - tłumaczy Bogdan Grabiec, który przygotowywał drużynę. Ostatecznie bojszowska drużyna wywalczyła drugie miejsce. Jak przyznaje Emilia Wybraniec, ona sama spodziewała się miejsca na podium, ale oczywiście mogło być jeszcze lepiej. Oprócz Emilii w zawodach wzięli udział również: Wiktoria Ficek, Bartłomiej Kocurek i Jakub Sklorz.


DWUKROTNE PODIUM W PIŁCE RĘCZNEJ

Kolejną okazją do stanięcia uczniów naszej szkoły na podium były Powiatowe Zawody Piłki Ręcznej, które odbyły się 12 lutego w hali sportowej przy gimnazjum. Tutaj drużyna dziewcząt zdobyła pierwsze miejsce, co jak tłumaczy Bogdan Grabiec, daje im przepustkę do udziału w zawodach rejonowych. Dziewczyny pokonały zespoły ze Świerczyńca, SP 1 w Lędzinach, SP 2 w Lędzinach i SP1 w Bieruniu. Jak wyjaśnia Kinga Kotyrba, choć walka o pierwsze miejsce była bardzo zacięta, to zwycięstwo ułatwiła dobra strategia. -Grałyśmy szybkimi atakami. Nie plątałyśmy się, ale każdy miał swoje miejsce - mówi. W skład zwycięskiej drużyny wchodziły: Emilia Wybraniec, Wiktoria Ficek, Kinga Kotyrba, Amelia Rzepka, Aurelia Affek, Agnieszka Chłapek, Marta Sobała, Aleksandra Świergolik, Laura Śmiłowska, Julia Panek, Magda Kotas, Oliwia Sokołowska i Natalia Noras.

Tego samego dnia wysokie miejsce zdobyli również chłopcy przygotowywani przez Grzegorza Tomalę. Ci pokonali drużyny z Lędzin (SP 1 i SP 3), Świerczyńca i SP 3 w Bieruniu, zdobywając II miejsce. Szkołę reprezentowali: Jakub Sklorz, Bartłomiej kocurek, Eryk Czarnynoga, Bartłomiej Broncel, Szymon Broncel, Damian Czarnynoga, Michał Boruciński, Maciej Guznar, Adrian Bednorz i Szymon Kabot.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy!

(tekst: Jan Pioskowik)

zobacz zdjęcia