Podsumowanie pracy biblioteki szkolnej

W czasie roku szkolnego 2016/2017 nasza biblioteka była skupiona przede wszystkim na realizacji działań związanych z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa. W ramach tego programu zakupiono ponad 1000 książek za kwotę 15 tysięcy złotych. Bibliotekarz wraz z nauczycielami organizował wiele imprez propagujących czytelnictwo. W działaniach tych współpracowaliśmy z Gminną Biblioteką Publiczną. Uczniowie aktywnie włączali się w organizowane akcje. Wśród nich można wymienić:

- wyjazd na Śląskie Tragi w Katowicach (http://www.spbojszowy.pl/galeria/2016_2017/9/targi/targi.html)

- wyjazd na Katowickie Prezentacje Biblioteczne z okazji 90. Rocznicy urodzin Kubusia Puchatka (http://www.spbojszowy.pl/archiwum/2016_2017/biblioteka.html)

- wystawa prac "Okładka ulubionej książki" oraz makiet akademii Pana Kleksa (http://www.spbojszowy.pl/galeria/2016_2017/1/domki/domki.html)

- zajęcia edukacyjne "Eksperymentuj, odkrywaj, działaj. Bądź jak Maria!" (we współpracy z GBP) (http://biblioteka.bojszowy.pl/badz-jak-maria-zajecia-edukacyjne/)

- udział w ogólnopolskim konkursie "Wielka Liga Czytelników" - naszą szkołę w półfinale wojewódzkim reprezentowały: Alicja Kocurek, Natalia Piechula, Małgorzata Mieszczakowska (klasy 1-3) oraz Weronika Bazan, Milena Radwańska, Paweł Wikłacz (klasy 4-6); do finału zabrakło niewiele

- Konkurs Wiedzy Literackiej "Lassie, wróć!" dla klas 4-6 (etap szkolny i gminny)

- "Noc w bibliotece w Akademii Pana Kleksa" (w GBP) (https://www.facebook.com/bibliotekabojszowy/photos/pcb.1460086467346953/1460084534013813/?type=3&theater))

- spotkanie autorskie z pisarzem Łukaszem Wierzbickim

- XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

- udział w akcji "Jak nie czytam, jak czytam" - bijemy rekord w masowym czytaniu.

Specjalne podziękowania należą się uczennicom angażującym się w prace biblioteki. Przygotowały m.in. przedstawienie na pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Pomagały również oprawiać nowo zakupione książki. Zdjęcia prezentują wybrane epizody z wydarzeń powyżej oraz pracę aktywu bibliotecznego.

(Tekst: Tadeusz Mrzyk)

zobacz zdjęcia