WIEDZĄ JAK SIĘ ZACHOWAĆ...

...na drodze. Uczniowie bojszowskiej podstawówki kolejny raz zdominowali podium wymagającego turnieju organizowanego przez Powiatową Komendę Policji w Bieruniu, a później zdobyli trzecie miejsce w rozgrywkach rejonowych.

Mowa o XI Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się 27 kwietnia w imielińskim gimnazjum. Uczestnicy, pomimo swojego młodego wieku, rokrocznie są stawiani przed zadaniami, które niejednego kierowcę przyprawiłyby o zawrót głowy. - Uczestnicy turnieju rozwiązywali test znajomości zasad bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego, w tym znajomości zasad obowiązujących na skrzyżowaniach - wyjaśnia Agata Nowak, nauczycielka bojszowskiej podstawówki, która wraz z Bogdanem Grabcem, przygotowywała zawodników. Kolejne zadanie było bardziej praktyczne - Uczniowie musieli pokonać tzw. miasteczko, czyli symulację różnych sytuacji drogowych oraz tor sprawnościowy - tłumaczy Agata Nowak.

W efekcie drużyna, do której należeli Julia Biolik, Patrycja Pomietło, Rafał Czarnynoga i Aleksander Janosz zajęła I miejsce w zmaganiach drużynowych oraz I (Rafał Czarnynoga) i III (Aleksander Janosz) miejsca w klasyfikacji indywidualnej. W ten sposób uczniowie zakwalifikowali się do etapu rejonowego, w którym również wylądowali na podium zdobywając trzecie miejsce. Aby osiągnąć tak wysoki wynik uczniowie musieli poświęcić sporo czasu na trening. Pomagali im w tym wspomnieni pedagodzy, natomiast konsultacji z zakresu pomocy przedmedycznej udzielała Beata Czarnynoga.

(Tekst: Jan Pioskowik)