Pierwsze sukcesy

Sportowcy z bojszowskiej podstawówki rozpoczeli rok szkolny z pierwszymi sukcesami.

Po pierwszej serii zmagań w ramach "Czwartków lekkoatletycznych" pierwsze miejsce w kategorii skoku wzwyż zajęła Wiktoria Piecha, a drugie w biegu na 300 m Michalina Kostka. W czasie drugiej serii swoją koleżankę wyprzedziła Agata Labok, zajmując I miejsce w wskoku wzwyż, w wyniku czego Wiktoria Piecha zajęła drugie miejsce. W czasie tego samego spotkania Amelia Bąk zajęła drugie miejsce w biegu na 60 m. Były również dwa trzecie miejsca: Michalina Kostka w biegu na 300 m. oraz Agnieszka Żołna w rzucie piłeczką palantową.

"Czwartki Lekkoatletyczne" to ogólnopolska akcja, którą organizuje Stowarzyszenie "Sport Dzieci i Młodzieży". W jej ramach dzieci z kilkudziesięciu miast w Polsce rywalizują w 6 dyscyplinach (bieg krótki, bieg na 300m., bieg długi, rzut piłeczką palantową, skok w dal). Najpierw wybierani są przedstawiciele miast, którzy potem będą walczyć w ogólnopolskich zmaganiach w Łodzi. - Dzieci z naszej szkoły startują z okręgu Pszczyna - wyjaśnia Grzegorz Tomala, nauczyciel wychowania fizycznego, który przygotowuje zawodników.

Przed naszymi reprezentantami jeszcze jedno spotkanie jesiennie oraz pięć spotkań wiosennych.

(Tekst: Jan Pioskowik)