Kilkakrotnie na podium

Sportowcy z bojszowskiej podstawówki odnoszą kolejne sukcesy lekkoatletyczne.

Po 5 seriach zmagań w ramach "Czwartków lekkoatletycznych" aż dwa pierwsze miejsca zdobyła Amelia Bąk (rzut piłeczką palantową i bieg na 300 metrów). Na szczycie podium stanęli również w kategorii dziewcząt Zofia Stolarska (skok wzwyż) oraz w kategorii chłopców Paweł Kostka (skok wzwyż). Drugie miejsca w biegu na 600 metrów, w różnych kategoriach wiekowych, zajęły Nadia Kłyk oraz Aurelia Affek. W tej samej dyscyplinie trzecie miejsce zdobyła Zofia Stolarska. Aurelia była druga również na krótszym dystansie (300 metrów). Wśród chłopców drugie miejsce zdobył Karol Affek (skok wzwyż). Z kolei Natalia Noras zajęła dwa trzecie miejsca (rzut piłeczką palantową i bieg na 300 metrów).

"Czwartki Lekkoatletyczne" to ogólnopolska akcja, którą organizuje Stowarzyszenie "Sport Dzieci i Młodzieży". W jej ramach dzieci z kilkudziesięciu miast w Polsce rywalizują w 6 dyscyplinach (bieg krótki, bieg na 300m, bieg długi, rzut piłeczką palantową, skok w dal). Najpierw wybierani są przedstawiciele miast, którzy potem będą walczyć w ogólnopolskich zmaganiach w Łodzi. - Dzieci z naszej szkoły startują z okręgu Pszczyna - wyjaśnia Grzegorz Tomala, nauczyciel wychowania fizycznego, który przygotowuje zawodników.

Nasi reprezentanci będą zmagać się jeszcze 1 czerwca w czasie finału.

(Tekst: Jan Pioskowik)