Bardzo młodzi filmowcy

Uczniowie bojszowskiej podstawówki zdobyli trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie "Klasa ze snów". - Zadanie polegało na nakręceniu dwuminutowego filmu pokazującego bohatera lektury na lekcji w nowoczesnej klasie - tłumaczy Jan Pioskowik, nauczyciel, który z Jawigą Bibrzycką opiekował się grupą. - Przygotowaliśmy film, w którym występują postaci z baśni i lektur - tłumaczy Daniel Kupešić odgrywający rolę Stasia z powieści Henryka Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy". Wszyscy filmowcy są uczniami klasy IVa i członkami Kółka Medialnego działającego od września tego roku w szkole. - Dobrze bawiliśmy się w czasie zdjęć, a poza tym zawsze chciałem zostać youtuberem - tak swoje zaangażowanie w projekt wyjaśnia Damian Klekot, który wcielił się w rolę Anaruka.

Komisja Konkursowa wybrała 30 najlepszych prac i poddała pod głosowanie publiczności za pośrednictwem portalu Facebook. W efekcie bojszowski film zdobył 3 miejsce uzyskując 481 głosów. - Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy oddali głosy i angażowali się w promocję filmu - mówi Jan Pioskowik. W stworzenie filmu zaangazowani byli Emilia Hachuła, Damian Klekot, Nadia Kłyk, Daniel Kupešić, Milena Radwańska, Wiktor Wala, Maria Torba, Paweł Kostka, Katarzyna Uszok i Emilia Tomala. Konkurs miał również cześć plastyczną, której laureatką została Blanka Krawczyk - uczennica klasy III.

Konkurs "Klasa ze Snów" odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zobacz film

(Tekst: Jan Pioskowik)

zobacz zdjęcia

zdjęcia z Warszawy