Podsumowanie pracy koła historycznego

W czasie tegorocznych zajęć uczestnicy poznawali zagadnienia związane z dziejami oręża polskiego od czasów stanisławowskich po upadek powstania styczniowego. Poza tym poszerzali wiedzę zdobytą na lekcjach historii (XX wiek, w tym życie codzienne w PRL).

Pasjonaci przeszłości pojechali także na wykłady w ramach X Tyskiego Sympozjum Historycznego w tamtejszym Muzeum Miejskim. Zwiedzali Katowice oraz Pszczynę, w tym Muzeum Dziejów Militarnych Śląska. W czasie wycieczki rowerowej nad Jezioro Paprocańskie , w tym do zameczku w Promnicach, poznali historie związane z hutnictwem na tym terenie oraz tradycje myśliwskie książąt pszczyńskich.

Uczniowie brali również udział w konkursach. Zuzanna Sosna oraz Kornelia Chrobok przygotowały prezentację o losach Bojszów i jej mieszkańcach w czasie II wojny światowej i zakwalifikowały się na Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Regionie "Silesia Incognita". Finał miał miejsce na Stadionie Miejskim w Tychach. Po zaciętej rywalizacji dziewczyny zajęły ostatecznie VII miejsce na 20 drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z naszego województwa.

Poniżej krótka relacja fotograficzna z całego roku.

(Tekst: Tadeusz Mrzyk)

zobacz zdjęcia