Akcja "Bezpieczna droga do szkoły"

21 września 2016 roku w Szkole Podstawowej im. W. Gawlikowicza w Bojszowach odbyło się spotkanie dla klas pierwszych i czwartych z policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły".

Wśród klas pierwszych odbyła się prelekcja na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego. Policjanci poruszyli między innymi temat: - jakie obowiązki mają piesi, - jak bezpiecznie przejść przez jezdnię, - jak poruszać się prawidłowo po drodze, - jak być widocznym na drodze (elementy odblaskowe).

Tematem prelekcji wśród klas czwartych było bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz omówiono kartę rowerową jako uprawnienie do kierowania rowerem po drogach publicznych, a konsekwencje wynikające z braku tych uprawnień podczas kierowania.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Lekcje utkwią w pamięci uczniów i będą mile wspominane. Akcja ta z pewnością podniosła kompetencje naszych małych uczestników ruchu drogowego, co powinno również zwiększyć bezpieczeństwo ruchu drogowego na naszych drogach.

(Tekst: Agata Nowak)

Informacje na stronie Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu

zobacz zdjęcia