"Dzień w szkole podstawowej"

"Dzień w szkole podstawowej"- pod takim hasłem, w poniedziałek 22 maja odbyło się kolejne spotkanie integracyjne przedszkolaków - kandydatów na uczniów - z uczniami klasy drugiej i trzeciej ze Szkoły Podstawowej im. Wilhelma Gawlikowicza w Bojszowach.

Pierwsze spotkanie pod opieką wychowawcy Marty Kuźnik oraz pedagoga szkolnego Moniki Kulka odbyło się tuż przed świętami wielkanocnymi 10 kwietnia, podczas którego dzieci wspólnie ozdabiały wielkanocne jajka. Tym razem uczniowie zaprosili do siebie przedszkolaki, żeby zaprezentować dzień z życia szkoły. Na początku spotkania Panie opowiedziały jak wygląda czas spędzony w szkole. Dodatkowo przedszkolaki miały okazję uczestniczyć po raz pierwszy w przerwie międzylekcyjnej, podczas której, mogli pobyć ze starszymi rówieśnikami. Następnie podzielono wszystkich na dwie grupy, które wzięły udział w przygotowanych przez panią Jadwigę Bibrzycką zajęciach plastycznych oraz zajęciach ruchowych zorganizowanych na szkolnym orliku przez panią Martę Kuźnik.

Spotkanie zakończyło się pysznym poczęstunkiem przygotowanym przez Radę Rodziców klasy drugiej i trzeciej. Wspólne zajęcia poprzedzone były korespondencją szkolno-przedszkolną w postaci listów, w których uczniowie opowiadali o swoich codziennych zajęciach oraz mieli okazję wymienić się własnoręcznie przygotowanymi upominkami w postaci wiosennych rysunków.

Spotkania uczniów z przedszkolakami mają na celu przygotowanie dzieci do łatwiejszego i pewnego przekroczenia pierwszego września szkolnego progu. Wspólne zajęcia pokazują to, co będzie czekało w szkole przedszkolaków, aby pierwszy dzień szkoły daleki był od wszelkiej niepewności, a najbardziej przekonującym "argumentem" jest tu z pewnością dumny, uśmiechnięty i zadowolony pierwszoklasista - podsumowuje Marta Kuźnik. Mamy nadzieję, że pełni nowych wrażeń Goście zapamiętają, że szkoła jest przyjazna dzieciom -zgodnie podsumowują nauczycielki.

(Tekst: Marta Kuźnik)

zobacz zdjęcia