Gminny Przegląd Twórczości Dziecięcej

PLAN

1. Występ gitarowy Magdalena Kotas (kl. VI, SP Bojszowy).

2. "Spotkanie z Panią Wiosną" - grupa "Kranoludki" (4,5,6 lat), opiekun Zofia Drobiczek.

3. Piosenka "A night like this " z repertuaru Caro Emerald przygotowana na Wojewódzki konkurs piosenki angielskiej, w którym, już po przeglądzie solistka zajęła II miejsce. Solistka Magdalena Fogel SP Międzyrzecze.

4. Tygryski tańczą na ludowo" - grupa Tygryski (5,6 lat), opiekun Alwina Szeptun.

5. Piosenka "Mogę wszystko - nic nie muszę" z repertuaru Anny Dziarmagowskiej - (SP Bojszowy).

6. Przedstawienie "Królewna Śnieżka" - współczesna interpretacja baśni. Opiekun Anna Ziomek-Kocek, Joanna Goc.

7. Recytacja "Pan Hilary" - Zofia Niesyto (kl. II), opiekun Katarzyna Polak.

8. Występ skrzypcowy - Michalina Kostka.

9. Projekcja filmu przygotowanego na konkurs "Klasa ze snów" oraz animacji poklatkowej zrealizowanych w czasie zajęć Kółka Medialnego - opiekun Jan Pioskowik.


Ciekawie wyglądały dziewczyny śpiewające w chórze, które były przebrane za księżniczki. Występy były przeplatane piosenkami wykonywanymi przez połączony chór dzieci z SP w Bojszowach i Międzyrzeczu - wszystkich śpiewających przygotowywała Joanna Goc.


WYPOWIEDZI

Joanna Goc - nauczycielka muzyki i opiekunka chórów szkolnych w Bojszowach i Międzyrzeczu. Muzycznie zaprezentowały się dzieci z klas szóstych oraz chóry z Bojszów i Międzyrzecza. W Międzyrzeczu jest realizowana innowacja pedagogiczna "Śpiew jako forma wyrażania emocji". Piosenki grupy z obu miejscowości zaprezentowały wspólnie jako że są one częścią podstawy programowej do klasy 6 oraz innowacji ped. Do przestawienia wykorzystano piosenki z filmu "High School Musical" i "Zaczarowana" oraz utwór z repertuaru Piotra Rubika. Utwory są dużym wyzwaniem dla występujących pod względem technicznym i interpretacyjnym, ale wspólnie próbujemy mu sprostać.

Anna Ziomek-Kocek Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Józefa Kassolika w Międzyrzeczu zaprezentowali swoje talenty aktorskie w przedstawieniu opartym na motywach baśni pt. "Królewna Śnieżka" w wersji nieco odmiennej od tej, którą znamy. Oprócz Śnieżki, Macochy, Krasnoludków i Gajowego na scenie pojawiły się też postaci z innych baśni: Czerwony Kapturek, Wilk oraz Książę szukający księżniczki zamienionej w żabę. Inscenizacja została przygotowana przez szóstoklasistów - uczestników zajęć innowacji pedagogicznej "Czytam i wchodzę w rolę", przy wsparciu koleżanek oraz kolegów z klas czwartej i piątej, pod opieką Anny Ziomek-Kocek, nauczyciela języka polskiego.

Barwne stroje, w których wystąpili młodzi aktorzy z Międzyrzecza, po raz kolejny można było podziwiać dzięki uprzejmości pani Karoliny Kotas z pracowni krawieckiej i wypożyczalni strojów "Alegoria" w Bojszowach, za co opiekunka grupy wraz Dyrektorem Szkoły, panią Małgorzatą Wolny składają serdeczne podziękowania.

Piosenki, które usłyszeliśmy w przedstawieniu, zostały zaczerpnięte z filmów "High School Musical 2" oraz "Zaczarowana". Ich wykonanie to efekt pracy uczennic szkół podstawowych w Bojszowach i Międzyrzeczu z panią Joanną Goc - nauczycielem muzyki - podczas realizacji zajęć z chórem szkolnym oraz innowacji pedagogicznej "Śpiew jako forma komunikacji i wyrażania emocji".

(Tekst: Jan Pioskowik)

zobacz zdjęcia - część 1
zobacz zdjęcia - część 2