Zielona szkoła

"Zielona szkoła" to dwa tygodnie spędzone poza domem z najlepszymi kolegami i koleżankami z klas trzecich. W tym roku klasy: 3a, 3b i 3c zamieszakły w hotelu "Zew Morza" w Jastrzębiej Górze. W czasie pobytu nad morzem byli¶my na wielu wycieczkach i wspaniale spędzali¶my czas na zabawach i konkursach. Uczniowie, którzy w przyszłym roku pojad± na "zielon± szkołę" na pewno będ± zadowoleni i wróc± z miłymi wrażeniami tak jak my.

(Tekst: Małgorzata Mieszczakowska)


27.05.2017roku klasy trzecie o godzinie 9:00 wyjechały na "zielon± szkołę", a razem z nimi ja. W autokarze jechałem z Adamem. Czas w podróży płyn±ł nam wolno, choć i tak jechali¶my zaledwie 8 godzin. Gdy dojechali¶my na miejsce czekała juz na nas pyszna kolacja. Udało nam się znaleĽć jeszcze tego samego dnia czas, by przywitać się z morzem. Wizycie na plaży towarzyszyło wiele emocji - to niesamowite jakie morze jest ogromne.

(Tekst: Adriam Wróbel)


Na "zielonej szkole" czas mijał bardzo szybko, ponieważ mieli¶my mnóstwo wycieczek. Byli¶my w zamku w Malborku, Latarni Morskiej w Rozewiu, w fokarium, na molo w Juracie, w Ocean Parku we Władysławowie, w Centrum Nauki Experyment w Gdyni, na Farmie Strusi w Kniewie, a nawet płyneli¶my statkiem. Ilo¶ć atrakcji nie pozwalała nam tęsknić za rodzicami. Chciałbym pojechać tam jeszcze raz.

(Tekst: Roch Siwy)


27 maja wyjechali¶my na dwutygodniow± wycieczkę nad morze. Podróż nie była męcz±ca, cały czas zastanawiali¶my się jak będzie na miejscu i czy będzie ładna pogoda. Kiedy przyjechali¶my na miejsce - zaczęło się rozpakowywanie. Mieszkali¶my w cudownym hotelu blisko morza. Po kolacji wybrali¶my się na plażę. Drugiego dnia po ¶niadaniu poszli¶my do ko¶cioła, a po mszy udali¶my sie zwiedzić Gwiazdę Północy. Niedzielne popołudnie spędzili¶my na basenie. Kolejne dni to mnóstwo wycieczek, ale znaleĽli¶my też czas na Olimpiadę Sportow± z okazji Dnia Dziecka, konkursy na najpiękniejsz± rzeĽbę z piasku czy pisanie listów i pocztówek do najbliższych. To były niezapomniane "wakacje".

(Tekst: Blanka Krawczyk)

zobacz zdjęcia - cz.1
zobacz zdjęcia - cz.2
zobacz zdjęcia - cz.3